Billy
Danny 'Bedsy' Buderus
These are new country based comps played over 7 weeks.
The Knights will have Knights branded sides in both comps, but there are also sides from Muswellbrook, Central Coast and Northern Rivers that are probably potential feeder clubs for us.
http://crlnsw.com.au/rep-teams/aami-regional-under-16s-and-18s-championships/
Knights draw;
Round 1 – Saturday, Feb 24
Northern Rivers v Newcastle Knights DS (Les Burger Field, Cabarita)
Kick-Off: U16 – 10:30am / U18 – 11:45am
Round 2 – Saturday, March 3
Newcastle Knights DS v Greater Northern Tigers (Lakeside Sporting Complex, Raymond Terrace)
Kick-Off: U16 – 12:00pm / U18 – 1:15pm
Round 3 – Saturday, March 10
Central Coast Roosters v Newcastle Knights DS (Morry Breen Oval, Wyong)
Kick-Off: U16 – 1:45pm / U18 – 3:00pm
Round 4 – Saturday, March 17
Bye – Newcastle
Round 5 – Saturday, March 24
North Coast v Newcastle Knights DS (Wingham Sports Complex)
Kick-Off: U16 – 12:00pm / U18 – 1:15pm
Semi Finals – Saturday, April 7
Position 1 North Pool v Position 2 South Pool
Position 2 North Pool v Position 1 South Pool
Finals – Sunday, April 14
Semi Final a) Winner v Semi Final b) Winner
The Knights will have Knights branded sides in both comps, but there are also sides from Muswellbrook, Central Coast and Northern Rivers that are probably potential feeder clubs for us.
http://crlnsw.com.au/rep-teams/aami-regional-under-16s-and-18s-championships/
Knights draw;
Round 1 – Saturday, Feb 24
Northern Rivers v Newcastle Knights DS (Les Burger Field, Cabarita)
Kick-Off: U16 – 10:30am / U18 – 11:45am
Round 2 – Saturday, March 3
Newcastle Knights DS v Greater Northern Tigers (Lakeside Sporting Complex, Raymond Terrace)
Kick-Off: U16 – 12:00pm / U18 – 1:15pm
Round 3 – Saturday, March 10
Central Coast Roosters v Newcastle Knights DS (Morry Breen Oval, Wyong)
Kick-Off: U16 – 1:45pm / U18 – 3:00pm
Round 4 – Saturday, March 17
Bye – Newcastle
Round 5 – Saturday, March 24
North Coast v Newcastle Knights DS (Wingham Sports Complex)
Kick-Off: U16 – 12:00pm / U18 – 1:15pm
Semi Finals – Saturday, April 7
Position 1 North Pool v Position 2 South Pool
Position 2 North Pool v Position 1 South Pool
Finals – Sunday, April 14
Semi Final a) Winner v Semi Final b) Winner