2017 Intrust Super Cup

Discussion in 'General Rugby League' started by rhugh89, Nov 24, 2016.

  1. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 7 teams


    By QRL Media
    Tue 11th April, 06:00PM



    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. David Munro 11. Jordan Kenworthy 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 15. Kieran Quabba 16. Ross Bella 19. Sam Foster 22. Oshae Tuiasau

    Coach: Kristian Woolf

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (C) 15. Sam Coster 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 9. Christopher Law 14. Tyler Sparkes 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    Northern Pride v Ipswich Jets at Jones Park, Mann St on Saturday, April 15 - 5:30pm

    Northern Pride

    1. Jared Allen 2. Khan Ahwang 3. Bradley Stephen 4. Luke George 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Darryn Schonig 17. Aidan Day 18. Tom Hancock 19. Nathan Wales

    Coach: Ty Williams

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 14. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Billy McConnachie 9. Mikaere Beattie 10. Nat Neale 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 17. Mitch Carpenter 6. Luke Capewell 11. Sam Martin 16. Huskie Teatau 21. Nathan Gaulton

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Easts Tigers v Wynnum Manly Seagulls at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, April 16 - 1.40pm*

    Easts Tigers

    1. Gerard McCullum 2. Jarrod McInally 3. Conor Carey 4. Curtis Scott 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. Matt Zgrajewski 15. Charlie Galo 16. Adam Crear 17. Chris Ostwald 18. Anton Iaria 19. Shane Neumann

    Coach: Scott Sipple

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Alex Barr 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Mathew Seamark 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Mitchell Dodds 11. Brendon McBryde 12. Mitchell Frei (c) 13. John Te Reo 14. Jayden Berrell 15. Ngarima Pita 16. Salesi Funaki 17. Brendon Gibb

    Coach: Adam Brideson

    Souths Logan Magpies v Mackay Cutters at Davies Park on Sunday, April 16 - 2pm

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Sam Scarlett 8. Joe Ofahengaue 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Daniel Tamou (c) 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Sam Lavea

    Coach: Jon Buchanan

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Isaac Richardson 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore 18. Johnny Faletagoa'i

    Coach: Steve Sheppard

    Sunshine Coast Falcons v CQ Capras at Sunshine Coast Stadium on Sunday, April 16 - 2.30pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Jahrome Hughes 2. Matthew Soper-Lawler 3. Eddie Tautali 4. Justin Olam 5. Samuel Wright 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 19. Liam McDonald 9. Brandon Smith 10. Vincent Leuluai 22. Jye Ballinger 12. Jon Grieve 13. Lachlan Timm 14. Sean Yorston 15. Harrison Muller 16. Christian Morris 18. Martin Cordwell

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    CQ Capras

    1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Samuel Smith 4. Junior Kirisome 5. Justin Tavae 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. William Cullen 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 14. Maipele Morseau 15. Aleki Falepaini 16. Jack Kavanagh 17. Phill Nati 18. Ayden Cooper 19. Vic Halfpenny 21. Chanel Seigafo

    Coach: Kim Williams

    PNG Hunters v Redcliffe Dolphins at National Football Stadium on Sunday, April 16 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Karo Kauna Jr. 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Wellington Albert 14. Willie Minoga 15. Rahdly Brawa 16. Stanton Albert 17. Moses Meninga 18. Enock Maki 19. Lawrence Tu'u 20. Wawa Paul

    Coach: Michael Marum

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Thomas Opacic 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 14. Hugh Pratt 13. Samuel Anderson (c) 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 17. Samson Graham 8. Rulon Nutira 9. Hayden Hansen 10. Nicholas Slyney 16. Myles Taueli 19. Aaron Whitchurch

    Coach: Adam Mogg

    Norths Devils v Tweed Heads Seagulls at Bishop Park on Sunday, April 16 - 3.30pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Chris Sandow 7. Todd Murphy (c) 8. Stephen Coombe 9. Billy Brittain 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Kalolo Saitaua 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. Josh Afoa 18. Dallas Wells 19. Mike Pearsall

    Coach: Mark Gliddon

    Tweed Heads Seagulls

    1. Talor Walters 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 19. Kurt Bernard 20. Morgan Boyle

    Coach: Aaron Zimmerle


    http://www.qrl.com.au/news/2017/04/11/intrust_super_cup_ro.html
     
  2. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 7

    ISC Ladder Round 7.png
     
  3. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Round 8 Intrust Super Cup teams


    By QRL Media
    Tue 18th April, 05:23PM


    Souths Logan Magpies v Ipswich Jets at Davies Park on Sunday, April 23 - 1.40pm* (Live on Channel 9 QLD)


    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Daniel Russell 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Jack Anderson 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'a 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Aotealofa Tuimavave 17. Sam Lavea

    Coach: Jon Buchanan

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Mikaere Beattie 10. Nat Neale 12. Seb Pandia 13. Rory Humphreys 22. Tyson Lofipo 11. Sam Martin 14. Luke Capewell 16. Huskie Teatau 21. Nathan Gaulton 15. Lachlan Roe

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Redcliffe Dolphins v Sunshine Coast Falcons at Dolphin Park on Sunday, April 23 - 2pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 19. Moses Pangai 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 18. Matthew Lodge 14. Hugh Pratt 13. Samuel Anderson (c) 11. Brandon Lee 12. Troy Giess 17. Samson Graham 4. Aaron Whitchurch 8. Rulon Nutira 9. Hayden Hansen 16. Myles Taueli

    Coach: Adam Mogg

    Sunshine Coast Falcons

    1. Jahrome Hughes 2. Matthew Soper-Lawler 3. Whetu Austin 4. Justin Olam 5. Samuel Wright 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Brandon Smith 10. Lachlan Timm 22. Jye Ballinger 12. Joe Stimson 13. Jon Grieve 14. Sean Yorston 15. Christian Morris 16. Harrison Muller 17. Vincent Leuluai 19. Martin Cordwell

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Burleigh Bears v PNG Hunters at Pizzey Park on Sunday, April 23 - 2.05pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Oliver Regan 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 14. Tyler Sparkes 15. Samuel Grant 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Karo Kauna Jr 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Wellington Albert 14. Rahdly Brawa 15. Willie Minoga 16. Stanton Albert 17. Moses Meninga 18. Enock Maki 19. Wawa Paul 20. Ishamel Baikawa 21. Butler Morris

    Coach: Michael Marum

    Norths Devils v Northern Pride at Bishop Park on Sunday, April 23 - 3pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Chris Sandow 7. Todd Murphy 8. Stephen Coombe 9. Billy Brittain 10. James Taylor 11. Mike Pearsall 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Danny Kerr 16. Tama Koopu 17. Jack Miers 18. Jarryd Dodd 23. Michael Molo

    Coach: Mark Gliddon

    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 19. Kienan Grogan-Hayes 3. Bradley Stephen 4. Luke George 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti (c) 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Patrick Mago 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Connor Jones 17. Darryn Schonig 18. Tom Hancock

    Coach: Ty Williams

    Townsville Blackhawks v Tweed Heads Seagulls at Jack Manski Oval on Sunday, April 23 - 3pm

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 22. Oshae Tuiasau 11. Jordan Kenworthy 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 10. Lee Jewitt 14. Kierran Moseley 15. Kieran Quabba 16. David Munro

    Coach: Kristian Woolf

    Tweed Heads Seagulls

    1. Talor Walters 2. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damien Sironen (c) 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 18. Ben Nakubuwai 19. Kurt Bernard 22. Morgan Boyle

    Coach: Aaron Zimmerle


    http://www.qrl.com.au/news/2017/04/18/round_8_intrust_supe.html
     
  4. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 8

    ISC Ladder Round 8.png
     
  5. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 9 teams


    By QRL Media
    Tue 25th April, 05:57PM


    Ipswich Jets v Burleigh Bears at North Ipswich Reserve on Saturday, April 29 - 3pm


    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Tu'u Maori 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 22. Tyson Lofipo 11. Sam Martin 12. Seb Pandia 13. Rory Humphreys 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 18. Peter Whittaker 21. Nathan Gaulton

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 19. Daniel Vidot 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 5. Sam Coster 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly 18. Paterika Vaivai

    Coach: Jim Lenihan

    PNG Hunters v Northern Pride at National Football Stadium on Saturday, April 29 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Henry Wan 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Wellington Albert 14. Rahdly Brawa 15. Willie Minoga 16. Enock Maki 17. Stanton Albert 18. Butler Morris 19. Ishamel Baikawa 20. Moses Meninga

    Coach: Michael Marum

    Northern Pride

    1. Jared Allen 2. Gideon Gela-Mosby 3. Bradley Stephen 4. Luke George 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Darryn Schonig 9. Benjamin Hampton 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Patrick Mago 17. Connor Jones 18. Brad Lupi 19. Jack Brock 20. Nathan Wales 21. Aidan Day

    Coach: Ty Williams

    Easts Tigers v CQ Capras at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, April 29 - 5pm

    Easts Tigers

    1. Gerard McCallum 2. Young Tonumaipe'a 3. Conor Carey 4. Curtis Scott 5. Linc Port 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Chris Ostwald 10. Mark Nicholls 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. Matt Zgrajewski 15. David Murphy 16. Charlie Galo 17. Anton Iaria

    Coach: Scott Sipple

    CQ Capras

    1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. William Cullen 16. Jack Kavanagh 17. Liam Pickersgill 19. Vic Halfpenny

    Coach: Kim Williams

    Wynnum Manly Seagulls v Townsville Blackhawks at BMD Kougari Oval on Saturday, April 29 - 6pm

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Benaiah Bowie 2. Jeriah Goodrich 3. William Brimson 4. Mitchell Buckett 5. Jack Goodsell 6. Mathew Seamark 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitchell Cronin 10. Max Elliott 11. Brendon McBryde 12. Mitchell Frei (c) 13. John Te Reo 14. Jayden Berrell 15. Alex Barr 16. Salesi Funaki 17. Brendon Gibb

    Coach: Adam Brideson

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 22. Oshae Tuiasau 11. Jordan Kenworthy 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 10. Lee Jewitt 14. Kierran Moseley 15. Kieran Quabba 16. Sione Lousi 17. Ross Bella

    Coach: Kristian Woolf

    Mackay Cutters v Norths Devils at BB Print Stadium Mackay on Sunday, April 30 - 1.40pm* (Live on Channel 9 QLD)

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicholas Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Tyler Gardiner 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore

    Coach: Steve Sheppard

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Danny Kerr 7. Jack Miers 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Chris Sandow 15. Stephen Coombe 16. Mike Pearsall 17. Tama Koopu

    Coach: Mark Gliddon

    Redcliffe Dolphins v Souths Logan Magpies at Dolphin Oval on Sunday, April 30 - 2pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Thomas Opacic 5. Joshua Johnson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 8. Tyson Cleal 9. Hayden Hansen 10. Nicholas Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Troy Giess 13. Samson Graham 14. Sheldon Pitama 15. Brandon Lee 16. Rulon Nutira 17. Taylor Brown

    Coach: Adam Mogg

    South Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'A 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis (c) 16. Sam Lavea 17. Sam Elliott

    Coach: Jon Buchanan

    Tweed Heads Seagulls v Sunshine Coast Falcons at Piggabeen Sports Complex on Sunday, April 30 - 2pm

    Tweed Heads Seagulls

    1. Talor Walters 14. Wing Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Brayden McGrady 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Damian Sironen (c) 11. Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 18. Ben Nakubuwai 19. Kurt Bernard 22. Morgan Boyle

    Coach: Aaron Zimmerle

    Sunshine Coast Falcons

    1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Alex Bishop (c) 7. Guy Hamilton 18. Vincent Leuluai 9. Brandon Smith 10. Lachlan Timm 11. Jon Grieve 15. Jye Ballinger 13. Christian Morris 12. Martin Cordwell 14. Jake Turpin 17. Harrison Muller 19. Liam McDonald

    Coach: Craig Ingebrigtsen


    http://www.qrl.com.au/news/2017/04/25/intrust_super_cup_ro.html
     
  6. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 9

    ISC Ladder Round 9.png
     
  7. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Round 10 Intrust Super Cup teams


    By QRL Media
    Tue 9th May, 05:58PM


    Townsville Blackhawks v Souths Logan Magpies at Jack Manski Oval on Saturday, May 13 - 4pm

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 22. Oshae Tuiasau 11. Blake Leary 18. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 16. Sione Lousi 17. Lee Jewitt

    Coach: Kristian Woolf

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'a 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis 16. Jack Anderson 17. Sam Elliott

    Coach: Jon Buchanan

    Northern Pride v Tweed Heads Seagulls at Barlow Park on Saturday, May 13 - 5.30pm

    Northern Pride

    1. Jared Allen 2. Gideon Gela-Mosby 3. Khan Ahwang 4. Luke George 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Darryn Schonig 9. Colin Wilkie 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. Joel Riethmuller 14. Connor Jones 15. Patrick Mago 17. Aidan Day 18. Nathan Wales

    Coach: Ty Williams

    Tweed Heads Seagulls

    1. Brayden McGrady 14. Tevita Folau 3. James Wood 4. James Toole 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Shane Gillham 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Sam Carson 13. Samuel Saville 15. Nicholas Harrold 16. Carne Doyle-Manga 17. William Johnstone 19. Kurt Bernard

    Coach: Aaron Zimmerle

    CQ Capras v Ipswich Jets at Browne Park on Saturday, May 13 - 6pm

    CQ Capras

    1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Tony Tumusa 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. William Cullen 16. Phill Nati 17. John Filipo 19. Vic Halfpenny

    Coach: Kim Williams

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 22. Tyson Lofipo 12. Seb Pandia 13. Rory Humphreys 11. Sam Martin 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 21. Nathan Gaulton 17. Jesse Roberts 18. Peter Whittaker 20. Tu'u Maori

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Redcliffe Dolphins v Mackay Cutters at Dolphin Park on Saturday, May 13 - 7pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Jack Ahearn 2. Joshua Beehag 3. Thompson Teteh 4. Tom Opacic 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 8. Myles Taueli 9. Hayden Hansen 10. Nicholas Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Troy Giess 13. Sam Anderson (c) 14. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 16. Rulon Nutira 17. Taylor Brown

    Coach: Adam Mogg

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 14. Jake Eden 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 9. Aaron Booth 16. Kouma Samson 17. Gareth Moore 18. Jacob Pottinger

    Coach: Steve Sheppard

    Burleigh Bears v Sunshine Coast Falcons at Pizzey Park on Sunday, May 14 - 1.40pm* (live on Channel 9 QLD)

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 5. Samuel Grant 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Hayden Schwass 13. Parahi Wilson 9. Sam Coster 14. Lorenzo Ma’afu 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    Sunshine Coast Falcons

    1. Scott Drinkwater 2. Samuel Young 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Brandon Smith 10. Vincent Leuluai 11. Jon Grieve 12. Jye Ballinger 13. Dane Hogan (c) 14. Jake Turpin 17. Harrison Muller 19. Liam McDonald 22. Lachlan Timm

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Easts Tigers v Norths Devils at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, May 14 - 3pm

    Easts Tigers

    1. Gerard McCullum 2. Young Tonumaipe'a 3. Curtis Scott 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Slade Griffin 14. David Murphy 15. Brandon George 16. Liufau Hala 17. Chris Ostwald 18. Mat Pitman 19. Anton Iaria 20. Shane Neumann

    Coach: Scott Sipple

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Danny Kerr 7. Jack Miers 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. Troyden Watene 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Chris Sandow 15. Stephen Coombe 16. David Faamita 17. Tama Koopu

    Coach: Mark Gliddon

    PNG Hunters – Bye
    Wynnum Manly Seagulls – Bye


    http://www.qrl.com.au/news/2017/05/09/round_10_intrust_sup.html
     
  8. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 10

    ISC Ladder Round 10.png
     
  9. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 11 teams


    By QRL Media
    Tue 16th May, 05:55PM



    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 22. Tyson Lofipo 12. Seb Pandia 13. Rory Humphreys 11. Sam Martin 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 21. Jesse Roberts

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Paul Wawa 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Row David Loko 13. Stanton Albert 14. Silas Gahuna 15. Rahdly Brawa 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Ishamel Baikawa 19. Muka Peter Kalu 20. Butler Morris

    Coach: Michael Marum

    Sunshine Coast Falcons v Mackay Cutters at Sunshine Coast Stadium on Saturday, May 20 - 4.30pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Scott Drinkwater 2. Samuel Young 3. Jeremy Hawkins 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Ryley Jacks 19. Liam McDonald 9. Brandon Smith 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Jared Cherry 17. Martin Cordwell 18. Harrison Muller 20. Thomas Geraghty 21. Guy Hamilton

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa (c) 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Lona Kaifoto 14. Jake Eden 15. Thomas Murphy 16. Kouma Samson 17. Jack Blagbrough 18. Jacob Pottinger 19. Leonati Feiloakitau-Fetuani

    Coach: Steve Sheppard

    Townsville Blackhawks v CQ Capras at Jack Manski Oval on Sunday, May 21 - 1.40pm* (live on Channel 9 QLD)

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Ty Carucci 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 16. Sione Lousi 22. Oshae Tuiasau 17. Kieran Quabba 18. Ross Bella

    Coach: Kristian Woolf

    CQ Capras

    1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Tony Tumusa 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 12. Guy Williams (c) 13. Gavin Hiscox (c) 15. William Cullen 16. Jack Kavanagh 17. John Filipo 18. Liam Pickersgill 19. Cody Grills 20. Phill Nati

    Coach: Kim Williams

    Souths Logan Magpies v Northern Pride at Davies Park on Sunday, May 21 - 2pm

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'a 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis 16. Jack Anderson 17. Lilomaiava Mago

    Coach: Jon Buchanan

    Northern Pride

    1. Jared Allen 2. Matthew Musumeci 3. Javid Bowen 4. Khan Ahwang 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Darryn Schonig 9. Colin Wilkie 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. Joel Riethmuller 14. Connor Jones 15. Troy Kapea 16. Patrick Mago 17. Aidan Day 18. Justin Castellaro 19. Keelan White 20. Jack Brock

    Coach: Ty Williams

    Burleigh Bears v Wynnum Manly Seagulls at Pizzey Park on Sunday, May 21 - 2pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Keanu Te Kiri 7. Daniel Schwass 8. Luke Page (c) 9. Pat Politoni 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Lorenzo Ma’afu 13. Sam Coster 5. Parahi Wilson 14. Tyler Sparkes 16. Hayden Schwass 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Mitchell Buckett 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. Mathew Seamark 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Mitch Cronin 10. Mitchell Dodds 11. John Te Reo 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. Jayden Berrell 15. Salesi Funaki 16. Brendon Gibb 17. Ngarima Pita

    Coach: Adam Brideson

    Redcliffe Dolphins v Norths Devils at Dolphin Park on Sunday, May 21 - 2pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Benji Marshall 2. Tom Opacic 19. Moses Pangai 4. Thompson Teteh 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 10. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 8. Nicholas Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Troy Giess 13. Sam Anderson (c) 14. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 16. Myles Taueli 17. Taylor Brown

    Coach: Adam Mogg

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Danny Kerr 7. Jack Miers 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 16. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 11. Troyden Watene 14. Jarryd Dodd 15. Stephen Coombe 17. Tama Koopu

    Coach: Mark Gliddon

    Tweed Heads Seagulls v Easts Tigers at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 21 - 2pm

    Tweed Heads Seagulls

    1. Brayden McGrady14. Tevita Folau 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Eddy Pettybourne 13. Nicholas Harrold 15. Sam Saville 16. Kurt Bernard 17. William Johnstone 18. Damien Sironen

    Coach: Aaron Zimmerle

    Easts Tigers

    1. Linc Port 2. Young Tonumaipe'a 3. Curtis Scott 4. Conor Carey 5. Brandon Downey 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Adam Crear 14. Matt Zgrajewski 15. Liufau Hala 16. Shane Neumann 17. Slade Griffin 18. Brandon George

    Coach: Scott Sipple


    http://www.qrl.com.au/news/2017/05/16/intrust_super_cup_ro.html
     
  10. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 11

    ISC Ladder Round 11.png
     
  11. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 12 teams


    By QRL Media
    Tue 23rd May, 06:01PM



    Mackay Cutters v Burleigh Bears at BB Print Stadium Mackay on Saturday, May 27 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Setaimata Sa 4. Jordan Pereira 5. Nathan Saumalu 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Thomas Murphy 14. Yosepha Kepa 15. Lona Kaifoto 16. Kouma Samson 17. Jack Blagbrough 18. Semisi Tyrell 19. Leonati Feiloakitau-Fetuani

    Coach: Steve Sheppard

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Dallas Wells 7. Jacob Grant 8. Luke Page (c) 9. Patrick Politoni 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Lorenzo Maafu 13. Sam Coster 14. Parahi Wilson 16. Tyler Sparkes 17. Hayden Schwass 18. Daymeric Pelo

    Coach: Jim Lenihan

    CQ Capras v Northern Pride at Browne Park on Saturday, May 27 - 6pm

    CQ Capras

    1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 15. William Cullen 13. Gavin Hiscox (c) 12. Guy Williams (c) 16. Jack Kavanagh 17. Phill Nati 18. Ayden Cooper 19. Cody Grills 20. Liam Pickersgill

    Coach: Kim Williams

    Northern Pride

    1. Khan Ahwang 2. Matthew Musumeci 3. Javid Bowen 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Darryn Schonig 9. Colin Wilkie 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. Patrick Mago 14. Connor Jones 15. Troy Kapea 16. Jack Brock 17. Aidan Day 18. Keelan White 19. Sheldon Powe-Hobbs 20. Bradley Stephen 21. Jared Allen

    Coach: Ty Williams

    Tweed Heads Seagulls v Redcliffe Dolphins at Piggabeen Sports Complex on Sunday, May 28 – 1.40pm*

    Tweed Heads Seagulls

    1. William Zillman 2. Tevita Folau 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Edward Pettybourne 13. Nicholas Harrold 14. Damian Sironen 15. Dane Clarke 16. Samuel Saville 17. William Johnstone

    Coach: Aaron Zimmerle

    Redcliffe Dolphins

    1. Zach Strasser 2. Tom Opacic 19. Moses Pangai 3. Thompson Teteh 5. Jonus Pearson 6. Tyson Gamble 23. Benji Marshall 10. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 8. Nicholas Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Troy Giess 13. Sam Anderson (c) 15. Tyson Cleal 16. Myles Taueli 17. Taylor Brown 7. Christian Hazard

    Coach: Adam Mogg

    PNG Hunters v Townsville Blackhawks at National Football Stadium on Sunday, May 28 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Adex Wera 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Willie Minoga 13. Stanton Albert 14. Silas Gahuna 15. Rahdly Brawa 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Brandy Peter 19. Ishamel Baikawa 20. Butler Morris

    Coach: Michael Marum

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley (c) 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 16. Sione Lousi 22. Oshae Tuiasau

    Coach: Kristian Woolf

    Norths Devils v Sunshine Coast Falcons at Bishop Park on Sunday, May 28 - 3pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Danny Kerr 7. Jack Miers 8. Tama Koopu 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Michael Molo 15. Stephen Coombe 16. Josh Afoa 19. Troyden Watene

    Coach: Mark Gliddon

    Sunshine Coast Falcons

    1. Scott Drinkwater 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Eddie Tautali 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Ryley Jacks 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Lachlan Timm 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 15. Christian Morris 17. Harrison Muller 19. Liam McDonald 21. Sean Yorston

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Easts Tigers v Souths Logan Magpies at Suzuki Stadium, Langlands Park on Sunday, May 28 - 3pm

    Easts Tigers

    1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Curtis Scott 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brodie Croft 8. Mat Pitman 9. Tommy Butterfield 10. David Murphy 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Adam Crear 14. Matt Zgrajewski 15. Liufau Hala 16. Shane Neumann 17. Slade Griffin

    Coach: Scott Sipple

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jack Anderson 13. Joe Boyce 14. Bradley Frith 15. Phil Dennis (c) 16. Lilomaiava Mago 17. Raiden Fonoti

    Coach: Jon Buchanan


    http://www.qrl.com.au/news/2017/05/23/intrust_super_cup_ro.html
     
  12. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 12

    ISC Ladder Round 12.png
     
  13. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 13 teams


    By QRL Media
    Tue 30th May, 05:13PM



    Sunshine Coast Falcons v Ipswich Jets at Sunshine Coast Stadium on Saturday, June 3 - 2.30pm

    Sunshine Coast Falcons

    1. Scott Drinkwater 2. Matthew Soper-Lawler 3. Jeremy Hawkins 4. Donald Malone 5. Alexander Copelin 6. Jahrome Hughes 7. Guy Hamilton 18. Vincent Leuluai 9. Alex Bishop 10. Tui Kamikamica 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 14. Lachlan Timm 15. Christian Morris 16. Harrison Muller 17. Sean Yorston 19 Liam McDonald

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 8. Mitch Carpenter 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 22. Tyson Lofipo 12. Seb Pandia 21. Jesse Roberts 11. Sam Martin 13. Rory Humphreys 16. Huskie Teatau 15. Marion Seve 17. Lachlan Roe

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Northern Pride v Easts Tigers at Barlow Park on Saturday, June 3 - 5.30pm

    Northern Pride

    1. Bradley Stephen 2. Gideon Gela-Mosby 3. Khan Ahwang 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Graham Clark 12. Tom Hancock 13. Joel Riethmuller 14. Colin Wilkie 16. Patrick Mago 17. Darryn Schonig 15. Troy Kapea 18. Connor Jones 19. Javid Bowen 20. Matthew Musumeci 21. Luke George

    Coach: Ty Williams

    Easts Tigers

    1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Chris Ostwald 8. Mark Nicholls 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Adam Crear 14. David Murphy 15. Liufau Hala 16. Brandon George 17. James Salter 18. Mat Pitman

    Coach: Scott Sipple

    Mackay Cutters v Wynnum Manly Seagulls at BB Print Stadium Mackay on Saturday, June 3 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Johnny Faletagoa'i 3. Setaimata Sa 4. Jordan Pereira 5. Yamba Bowie 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Shane Wright 13. Thomas Murphy 14. Jake Eden 15. Jacob Pottinger 16. Jack Blagbrough 17. Isaac Richardson

    Coach: Steve Sheppard

    Wynnum Manly Seagulls

    1. Mitch Cronin 2. Peter Gubb 3. Mitchell Buckett 4. Alex Barr 5. Daniel Ogden 6. Mathew Seamark 7. Travis Burns 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Mitchell Dodds 11. John Te Reo 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. William Brimson 15. Salesi Funaki 16. Brendon Gibb 17. Ngarima Pita

    Coach: Adam Brideson

    CQ Capras v Tweed Heads Seagulls at Browne Park on Sunday, June 4 - 1.40pm*

    CQ Capras

    6. Reece Baker 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 19. Cody Grills 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 15. William Cullen 13. Gavin Hiscox (c) 1. Maipele Morseau 12. Guy Williams (c) 16. Jack Kavanagh 17. Liam Pickersgill

    Coach: Kim Williams

    Tweed Heads Seagulls

    1. William Zillman 2. Brayden McGrady 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 19. Eddy Pettybourne 13. Nicholas Harrold 14. Damian Sironen 15. Samuel Saville 16. Max King 17. William Johnstone

    Coach: Aaron Zimmerle

    Souths Logan Magpies v Burleigh Bears at Davies Park on Sunday, June 4 - 2pm

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5 Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Jordan Scott 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jack Anderson 13. Joe Boyce 14. Bradley Frith 17. Rhys Melville 15. Phil Dennis (c) 16. Lilomaiava Mago

    Coach: Jon Buchanan

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Henare Wells 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Dallas Wells 7. Harrison Siejka 8. Luke Page (c) 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Lorenzo Maafu 13. Sam Coster 5. Troy Leo 16. Parahi Wilson 17. Dylan Kelly 18. Nathan Schwass

    Coach: Jim Lenihan

    Townsville Blackhawks v Redcliffe Dolphins at Jack Manski Oval on Sunday, June 4 - 3pm

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Temone Power 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Sam Hoare 9. Anthony Mitchell 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Daniel Beasley 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 17. Kieran Quabba 22. Oshae Tuiasau 16. Sione Lousi

    Coach: Kristian Woolf

    Redcliffe Dolphins

    1. Zach Strasser 2. Joshua Beehag 19. Moses Pangai 3. Thompson Teteh 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 10. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 8. Nick Slyney 11. Aaron Whitchurch 12. Daniel Bridge 13. Sam Anderson (c) 14. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 16. Myles Taueli 17. Samson Graham

    Coach: Adam Mogg

    Norths Devils v PNG Hunters at Bishop Park on Sunday, June 4 - 3.05pm

    Norths Devils

    1. Javarn White 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Dane Chang 6. Jack Miers 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. David Faamita 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 15. Stephen Coombe 16. Michael Molo 17. Josh Afoa 14. Danny Kerr

    Coach: Mark Gliddon

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Adex Wera 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Silas Gahuna 15. Brandy Peter 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Rahdly Brawa 19. Wawa Paul 20. Butler Morris

    Coach: Michael Marum


    http://www.qrl.com.au/news/2017/05/30/intrust_super_cup_ro.af_intrust-super-cup.html
     
  14. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 13

    ISC Ladder Round 13.png
     
  15. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Round 14 Intrust Super Cup teams


    By QRL Media
    Tue 6th June, 05:50PM



    Ipswich Jets v Norths Devils at North Ipswich Reserve on Saturday, June 10 - 3pm

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Ben White 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 22. Tyson Lofipo 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 8. Mitch Carpenter 12. Seb Pandia 11. Sam Martin 13. Marion Seve 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 21. Jesse Roberts 14. Rory Humphreys 17. Nathan Gaulton

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Norths Devils

    1. Delouise Hoeter 2. Michael Lucas 3. Matthew Grieve 4. Luke Pollock 5. Javarn White 6. Chris Sandow 7. Todd Murphy 8. Francis Molo 9. Billy Brittain (c) 10. James Taylor 11. Jai Arrow 12. Matiu Love-Henry 13. Dalton Phillips 14. Danny Kerr 15. Mattais Heimuli 16. Michael Molo 17. David Faamita

    Coach: Mark Gliddon

    Burleigh Bears v CQ Capras at Pizzey Park on Saturday, June 10 - 4pm

    Burleigh Bears

    1. Henare Wells 2. Kurtis Rowe 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 15. Daniel Vidot 6. Dallas Wells 7. Harrison Siejka 8. Matt White 9. Patrick Politoni 10. Nathaniel Peteru 11. Jamie Dowling (c) 12. Lorenzo Ma’afu 13. Sam Coster 5. Troy Leo 14. Jesse Malcolm 16. Darren Griffiths 17. Dylan Kelly

    Coach: Jim Lenihan

    CQ Capras

    1. Maipele Morseau 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Matthew Groat 9. Krys Freeman 10. Oliver Percy 11. Marco Delapena 15. William Cullen 13. Gavin Hiscox (c) 12. Guy Williams (c) 16. Jack Kavanagh 17. Phill Nati 14. Tony Tumusa 18. Billy Gilbert 19. Cody Grills

    Coach: Kim Williams

    Wynnum Manly Seagulls v Tweed Heads Seagulls at BMD Kougari Oval on Saturday, June 10 - 6pm


    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. William Brimson 7. Aaron Booth 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Ngarima Pita 11. Brendon McBryde 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. Mitchell Moore 15. Salesi Funaki 16. Stedman Lefau 17. Tanu Wulf

    Coach: Adam Brideson

    Tweed Heads Seagulls

    1. Phoenix Hunapo 2. David Sheridan 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell (c) 10. Ben Nakubuwai 11. Tristan Lumley 19. Eddy Pettybourne 13. Nicholas Harrold 12. Dane Clarke 15. Samuel Saville 16. Agnatius Paasi 17. William Johnstone

    Coach: Aaron Zimmerle

    Mackay Cutters v Townsville Blackhawks at BB Print Stadium Mackay on Saturday, June 10 - 6pm

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Johnny Faletagoa'i 3. Setaimata Sa 4. Jordan Pereira 5. Yamba Bowie 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey (c) 12. Bennett Leslie 13. Thomas Murphy 14. Jacob Pottinger 15. Isaac Richardson 16. Jack Blagbrough 17. Kouma Samson

    Coach: Steve Sheppard

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Ty Carucci 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben 6. Kyle Laybutt 7. Michael Parker-Walshe 8. Daniel Beasley 9. Anthony Mitchell (c) 10. Corey Jensen 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. David Munro 14. Kierran Moseley 15. Jordan Kenworthy 16. Sione Lousi 17. Kieran Quabba

    Coach: Kristian Woolf

    Sunshine Coast Falcons v Northern Pride at Sunshine Coast Stadium on Sunday, June 11 – 1.40pm*

    Sunshine Coast Falcons

    1. Matthew Soper-Lawler 2. Nat McGavin 3. Donald Malone 4. Justin Olam 5. Alexander Copelin 6. Daniel Murphy 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 9. Alex Bishop 10. Vincent Leuluai 11. Dane Hogan (c) 12. Jye Ballinger 13. Jon Grieve 17. Sean Yorston 19. Liam McDonald 21. Harrison Muller 22. Lachlan Timm 16. Thomas Geraghty

    Coach: Craig Ingebrigtsen

    Northern Pride

    1. Bradley Stephen 2. Gideon Gela-Mosby 3. Javid Bowen 4. Justin Castellaro 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Jared Allen 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Ryan Ghietti 10. William Bugden 11. Tom Hancock 12. Graham Clark 13. Patrick Mago 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Keelan White 17. Darryn Schonig 18. Khan Ahwang 19. Luke George 20. Connor Jones 21. Joel Riethmuller 22. Kienan Grogan-Hayes

    Coach: Ty Williams

    Redcliffe Dolphins v Easts Tigers at Dolphin Oval on Sunday, June 11 - 2pm

    Redcliffe Dolphins

    1. Zach Strasser 2. Jonus Pearson 4. Aaron Whitchurch 3. Thompson Teteh 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Christian Hazard 10. Matthew Lodge 9. Hayden Hansen 8. Nick Slyney 11. Brandon Lee 12. Daniel Bridge 13. Sam Anderson (c) 14. Sheldon Pitama 15. Tyson Cleal 16. Myles Taueli 17. Samson Graham 18. Taylor Brown

    Coach: Adam Mogg

    Easts Tigers

    1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. James Salter 8. Mark Nicholls 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Dean Britt 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Liufau Hala 16. Brandon George 17. Chris Ostwald 18. Mat Pitman

    Coach: Scott Sipple

    PNG Hunters v Souths Logan Magpies at National Football Stadium on Sunday, June 11 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Stargroth Amean 2. Bland Abavu 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Adex Wera 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Wellington Albert 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. David Loko 13. Stanton Albert 14. Silas Gahuna 15. Rahdly Brawa 16. Enock Maki 17. Moses Meninga 18. Brandy Peter 19. Lawrence Tu'u 20. Karo Kauna Jr.

    Coach: Michael Marum

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matthew Minto 7. Conner Toia 8. Aotealofa Tuimavave 9. Travis Waddell 10. George Fai 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'A 13. Phil Dennis (c) 15. Jack Anderson 16. Lilomaiava Mago 17. Rhys Melville 14. Jordan Scott

    Coach: Jon Buchanan


    http://www.qrl.com.au/news/2017/06/06/round_14_intrust_sup.html
     
  16. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    UPDATED LADDER

    ISC Ladder Round 14.png
     
  17. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    UPDATED LADDER

    ISC Ladder Round 15.png
     
  18. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    UPDATED LADDER

    ISC Ladder Round 16.png
     
  19. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    Intrust Super Cup Round 17 teams


    by QRL Media
    Tue 27th June, 05:57PM



    Ipswich Jets v Tweed Heads Seagulls at North Ipswich Jets on Saturday, July 1 - 3pm

    Ipswich Jets

    1. Wes Conlon 2. Michael Purcell 3. Marion Seve 4. Nemani Valekapa 5. Richard Pandia 6. Chris Ash 7. Dane Phillips (c) 11. Sam Martin 9. Luke Capewell 10. Nat Neale 21. Jesse Roberts 12. Seb Pandia 22. Tyson Lofipo 8. Mitch Carpenter 13. Ben White 15. Lachlan Roe 16. Huskie Teatau 17. Josh Seage

    Coach: Ben Walker and Shane Walker

    Tweed Heads Seagulls

    1. Phoenix Hunapo 2. Tevita Folau 3. James Wood 4. John Olive 5. Peter Lee 6. Lindon McGrady 7. Michael Burgess 8. Carne Doyle-Manga 9. Samuel Meskell 10. Ben Nakubuwai 11. Lamar Manuel-Liolevave 12. Eddy Pettybourne 13. Keegan Hipgrave 14. Tristan Lumley 15. Nicholas Harrold 16. Jackson Clarke 17. William Johnstone

    Coach: Aaron Zimmerle

    Easts Tigers v Sunshine Coast Falcons at Suzuki Stadium, Langlands Park on Saturday, July 1 - 5pm

    Easts Tigers

    1. Gerard McCallum 2. Linc Port 3. Shane Neumann 4. Conor Carey 5. Jarrod McInally 6. Billy Walters 7. Brayden Torpy 8. Steven Thorpe 9. Tommy Butterfield 10. Matt Zgrajewski 11. Jake Foster (c) 12. Adam Crear 13. Jack Svendsen 14. David Murphy 15. Charlie Galo 16. Mat Pitman 17. Chris Ostwald

    Coach: Scott Sipple

    Sunshine Coast Falcons

    1. Eddie Tautali 2. Matthew Soper-Lawler 3. Justin Olam 4. Donald Malone 5. Samuel Wright 6. Scott Drinkwater 7. Guy Hamilton 18. Tui Kamikamica 14. Christopher Lewis 10. Liam McDonald 11. Dane Hogan (c) 12. Joe Stimson 13. Jon Grieve 9. Alex Bishop 16. Thomas Geraghty 17. Christian Morris 19. Martin Cordwell 22. Harrison Muller

    Coach: Craig Ingebrigtsen


    Wynnum Manly Seagulls v Souths Logan Magpies at BMD Kougari Oval on Saturday, July 1 - 6pm


    Wynnum Manly Seagulls

    1. Daniel Ogden 2. Peter Gubb 3. Jeriah Goodrich 4. Alex Barr 5. Jack Goodsell 6. Aaron Booth 18. Mathew Seamark 8. Aaron Rockley 9. Jayden Berrell 10. Ngarima Pita 11. Salesi Funaki 12. Mitch Frei (c) 13. Max Elliott 14. Mitchell Moore 15. John Te Reo 16. Stedman Lefau 17. Tanu Wulf

    Coach: Adam Brideson

    Souths Logan Magpies

    1. Jamayne Isaako 2. Cameron Booth 3. Lenny Magey 4. Scott Doyle 5. Luke Archer 6. Matt Minto 7. Conner Toia 8. George Fai 9. Travis Waddell 10. Sam Lavea 11. Simione Fatafehi 12. Jaydn Su'A 13. Joe Boyce 14. Jordan Scott 15. Phil Dennis 16. Jordan Mago 17. Rhys Melville

    Coach: Jon Buchanan

    Northern Pride v Mackay Cutters at Barlow Park on Sunday, July 2 - 1.40pm* (Live on Ch9)

    Northern Pride

    1. Kienan Grogan-Hayes 2. Shawn Bowen 3. Bradley Stephen 4. Gideon Gela-Mosby 5. Marcus Jensen 6. Jordan Biondi-Odo 7. Ryan Ghietti (c) 8. Sheldon Powe-Hobbs 9. Connor Jones 10. William Bugden 11. Nathan Wales 12. Graham Clark 13. Patrick Mago 14. Colin Wilkie 15. Troy Kapea 16. Darryn Schonig 17. Tom Hancock 18. Keelan White

    Coach: Ty Williams

    Mackay Cutters

    1. Jack Joass 2. Yamba Bowie 3. Kellen Jenner 4. Jordan Pereira 5. Johnny Faletagoa'i 6. Nicho Hynes 7. Cooper Bambling 8. Braden Uele 9. Aaron Booth 10. Nicholas Brown 11. Andrew Davey 12. Setaimata Sa 13. Thomas Murphy (c) 14. Jacob Pottinger 15. Bennett Leslie 16. Kouma Samson 17. Leonati Feiloakitau-Fetuani 18. Jack Blagbrough

    Coach: Steve Sheppard

    Burleigh Bears v Redcliffe Dolphins at Pizzey Park on Sunday, July 2 - 2pm

    Burleigh Bears

    1. Kurtis Rowe 2. Jake Carl 3. Sami Sauiluma 4. Connor Broadhurst 5. Daniel Vidot 6. Dallas Wells 7. Harrison Siejka 8. Luke Page 9. Christopher Law 10. Matt White 11. Jamie Dowling (c) 12. Row Dylan Kelly 13. Sam Coster 14. Hayden Schwass 15. Lorenzo Ma’afu 16. Darren Griffiths 17. Jes Malcolm

    Coach: Jim Lenihan

    Redcliffe Dolphins

    1. Zach Strasser 2. Jonus Pearson 4. Moses Pangai 3. Thompson Teteh 5. Curtis Johnston 6. Tyson Gamble 7. Jack Ahearn 10. Matthew Lodge 9. Hugh Pratt 16. Nathan Watts 11. Aaron Whitchurch 12. Daniel Bridge 13. Sam Anderson (c) 8. Nick Slyney 15. Tyson Cleal 17. Taylor Brown 22. Shane Pumipi

    Coach: Adam Mogg

    PNG Hunters v CQ Capras at National Football Stadium on Sunday, July 2 - 3pm

    PNG Hunters

    1. Bland Abavu 2. Stargroth Amean 3. Israel Eliab 4. Willie Minoga 5. Wawa Paul 6. Ase Boas (c) 7. Watson Boas 8. Muka Peter Kalu 9. Wartovo Puara 10. Esau Siune 11. Nixon Putt 12. Rahdly Brawa 13. Brandy Peter 14. Silas Gahuna 15. Wellington Albert 16. Karo Kauna Jr. 17. Stanton Albert 18. William Mone 19. Enock Maki 20. David Loko

    Coach: Michael Marum

    CQ Capras

    1. Tony Tumusa 2. Ken Tofilau 3. Justin Tavae 4. Nathan Bassani 5. Chanel Seigafo 6. Reece Baker 7. Jack Madden 8. Oliver Percy 9. Krys Freeman 10. Phill Nati 11. Liam Pickersgill 15. Vic Halfpenny 13. Gavin Hiscox (c) 12. Guy Williams (c) 14. Maipele Morseau 17. Junior Kirisome 18. Billy Gilbert 19. Nathan Young

    Coach: Kim Williams

    Townsville Blackhawks v Norths Devils at Jack Manski Oval on Sunday, July 2 - 3.30pm

    Townsville Blackhawks

    1. Carlin Anderson 2. Samsen O’Neill 3. Jordan Drew 4. Davin Crampton 5. Jonathon Reuben14. Kierran Moseley 7. Michael Parker-Walshe 22. Oshae Tuiasau 9. Anthony Mitchell (c) 10. Daniel Beasley 11. Blake Leary 12. Andrew Niemoeller 13. Jordan Kenworthy 15. Kieran Quabba 16. Sione Lousi 17. Temone Power 18. Ty Carucci

    Coach: Kristian Woolf

    Norths Devils

    1. Trae Clark 2. Michael Lucas 3. Delouise Hoeter 4. Luke Pollock 5. Javarn White 6. Gary Riccardi 7. Jack Miers 8. Francis Molo 9. Billy Brittain 10. James Taylor 11. Jarryd Dodd 12. Matiu Love-Henry 13. Jai Arrow 14. Danny Kerr 16. John Palavi 17. David Faamita 19. Dylan Smith

    Coach: Mark Gliddon


    http://www.qrl.com.au/news/2017/06/27/intrust_super_cup_ro.af_intrust-super-cup.html
     
  20. rhugh89

    rhugh89 Moderator Staff Member Moderator

    Joined:
    Aug 12, 2012
    Posts:
    21,694
    Gender:
    Male
    Location:
    Brisbane
    LADDER AFTER ROUND 17

    ISC Ladder Round 17.png
     

Share This Page